postheadericon Oparzenie woskiem, laserem, lokówką

Są takie sytuacje, że osoba która uległa oparzeniu chce odszkodowania czy też jakiejkolwiek innej formy zadośćuczynienia. Tak bywa na przykład, jeśli do oparzenia doszło u kosmetyczki, w solarium lub u fryzjera.

Chyba każda kobieta chciałaby pozbyć się nadmiernego owłosienia w trwały sposób. W związku z tym panie decydują się na zabiegi depilacji woskowej lub laserowej. Okazuje się jednak, że po ich niewłaściwym wykonaniu skóra może ulec poparzeniu. Podczas depilacji woskiem ważne jest to, żeby miał właściwą temperaturę. Jeśli będzie zbyt ciepły może dojść do oparzenia. Wówczas skóra pozostaje czerwona i piecze, a po kilku dniach zaczyna się łuszczyć. Jest to bardzo nieprzyjemne i warto zastosować metody, które będą łagodziły dolegliwości. Można robić okłady z siemienia lnianego, a nawet zastosować Panthenol. Oczywiście kiedy wykonuje się zabieg depilacji w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym liczy się na fachową obsługę. Fakt iż doszło do oparzenia świadczy o braku profesjonalizmu. Poważniejszych efektów ubocznych nie spodziewają się również panie, które udają się na depilację laserową. Natomiast gdy po zabiegu pojawiają się ból, zaczerwienienie skóry, ciemne kropki czy pęcherze, to najlepiej uda się do dermatologa.

Do oparzeń może dojść również w solarium lub u fryzjera, jeśli trafi się w miejsce, gdzie brakuje doświadczonego personelu. W salonie fryzjerskim oparzenie może być wynikiem niewłaściwego użycie środka chemicznego. Farby, maski, odżywki itp. w połączeniu z działaniem urządzenia, które emituje ciepło bywają jeszcze groźniejsze dla skóry głowy. Poważniejsze oparzenie chemiczne głowy powoduje nawet, że powstaje na niej rana i można stracić włosy. Dlatego ważne jest, aby nie przedłużać czasu poszczególnych zabiegów i robić je bardzo dokładnie, przestrzegając wszelkich zasad bezpieczeństwa. W razie oparzenia trzeba od razu reagować, udzielając tak naprawdę pierwszej pomocy. Fryzjer czy fryzjerka powinien wiedzieć czym zneutralizować działanie danego środka. Dzięki temu być może nie dojdzie do poważniejszych konsekwencji. Podobnie jest w przypadku oparzenia lokówką. Przede wszystkim trzeba jej używać uważnie i ostrożnie. Natomiast w razie oparzenia trzeba je od razu schłodzić pod wodą.